10Pcs/lot for DC 12V SHG Coil DPDT 8 Pin 2NO 2NC Mini Power Relays PCB Type HUI KE HK19F HK19F-DC12V-SHG
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
10
quantity
Product details
Category
Solid State RelaysItem Description:Features: 8pins DPDT type PCB mountThis relay can adjust current automatically, transform and protect the circuit.It can be used in remote control, equipment, automatic control system, communication equipment and so on.Specification: Weight: 49gColor: YellowSize: 2x0.9x1.5cmContact Capacity: 1A 125V AC, 2A 30V For DCPackage Included: 10x HK19F-DC12V-SHG Power RelaysItem Pictures: